Co se děje na VŠE?

28. 9. 2016 - Studentský festival VŠEfest

Hledat Pokročilé hledání

Centrum informačních a knihovnických služeb VŠE v Praze 


Knihovna VŠE - Žižkov

Knihovna plní roli ústřední knihovny v knihovní síti VŠE, poskytuje veškeré nabízené služby. Je umístěna v areálu VŠE na Žižkově, v mezaninu staré budovy. Její součástí je také specializovaná studovna Mediatéka, skupinová studovna a klub. Většinu služeb mohou využívat pouze registrovaní uživatelé, bez registrace je možný jednorázový vstup do studoven se zapůjčenou indentifikační kartou.

Výpůjční protokol

Ve veřejně přístupné hale výpůjčního protokolu je volně k dispozici denní tisk, kopírky pro samoobslužné kopírování, síťová tiskárna a počítače s přístupem do Souborného katalogu VŠE a školní síťe. Výpůjční pult zajišťuje absenční výpůjčky ze všech studoven umístěných ve staré budově na Žižkově, z centrálního skladu na Žižkově i ze skladů na Točné.

Podmínky využití studoven

Vstup dp studoven je povolen pouze registrovaným uživatelům z VŠE a odborné veřejnosti (externím uživatelům s průkazem typu D). Registrovat se tedy nyní musí všichni studenti, vyučující i ostatní zaměstnanci VŠE, i když si nepůjčují knihy domů.

Pro jednorázový vstup bez registrace si lze v recepci knihovny vypůjčit identifikační kartu. Karta neopravňuje k přístupu na internet a k elektronickým informačním zdrojům, po vložení finanční zálohy ji lze ale využít k samoobslužnému kopírování.

Před vstupem do studoven je vhodné odložit kabáty a tašky v šatnách školy, nebo do skříněk v šatně u recepce. Klíčky vydává recepce knihovny na základě identifikace uživatele načtením identifikační karty.

Při vstupu do studovny je nutné se identifikovat ID kartou a nahlásit vlastní vnášenou literaturu.

Služby studovny

Ve studovně a čítárně jsou dostupné nejrůznější druhy materiálů - skripta, odborná literatura česká i cizojazyčná, časopisy a denní tisk v několika jazycích, working papers, statistiky, sbírky zákonů,slovníky, encyklopedie, materiály OECD, OSN, ILO, Světové banky, MMF, ČNB a dalších institucí).

Materiály ve studovně jsou k dispozici ve volném výběru zejména k prezenčnímu studiu, část z nich si lze vypůjčit i domů (krátkodobá absenční výpůjčka). Ze skladu si lze do studovny objednat starší ročníky novin a časopisů.

Fondy ve studovně jsou řazeny podle MDT (mezinárodního desetinného třídění), vyhledávají se podle hřbetního štítku.

Ve studovně jsou k dispozici dva počítače s přístupem do Souborného katalogu VŠE a možnost využití bezdrátového připojení k internetu. Pro kopírování materiálů pro vlastní potřebu lze využít tři samoobslužné kopírky.

Referenční a informační služby
U informačního pultu v přední části studovny lze získat informace o fondech a službách knihovny, pomoc při vyhledávání v katalogu a objednávání materiálů, nebo v případě složitějšího dotazu kontakt na specializovaná oddělení knihovny.


Kontaktní informace

Centrum informačních a knihovnických služeb VŠE
nám. W. Churchilla 4
130 67 Praha 3
orientační plánek (PDF)

Jana Uhlíková
skupinové e-maily
místnost M29A SB, VŠE
tel.: (+420) 224 095 591
fax: (+420) 224 095 869
Zaměstnanci CIKS
Telefonní seznam VŠE

Otevírací doba

po 26. 9. 9:00 - 19:00
út 27. 9. 8:00 - 19:00
st 28. 9. Státní svátek
čt 29. 9. 8:00 - 19:00
30. 9. 8:00 - 18:00

Otevírací doba knihoven a studoven VŠE

Související stránky