Co se děje na VŠE?

11. 9. 2016 - Uzávěrka přihlášek na MBA v češtině

Hledat Pokročilé hledání

Centrum informačních a knihovnických služeb VŠE v Praze 


Knihovna VŠE - Žižkov

Knihovna plní roli ústřední knihovny v knihovní síti VŠE, poskytuje veškeré nabízené služby. Je umístěna v areálu VŠE na Žižkově, v mezaninu staré budovy. Její součástí je také specializovaná studovna Mediatéka, skupinová studovna a klub. Většinu služeb mohou využívat pouze registrovaní uživatelé, bez registrace je možný jednorázový vstup do studoven se zapůjčenou indentifikační kartou.

Výpůjční protokol

Ve veřejně přístupné hale výpůjčního protokolu je volně k dispozici denní tisk, kopírky pro samoobslužné kopírování, síťová tiskárna a počítače s přístupem do Souborného katalogu VŠE a školní síťe. Výpůjční pult zajišťuje absenční výpůjčky ze všech studoven umístěných ve staré budově na Žižkově, z centrálního skladu na Žižkově i ze skladů na Točné.

Podmínky využití studoven

Vstup dp studoven je povolen pouze registrovaným uživatelům z VŠE a odborné veřejnosti (externím uživatelům s průkazem typu D). Registrovat se tedy nyní musí všichni studenti, vyučující i ostatní zaměstnanci VŠE, i když si nepůjčují knihy domů.

Pro jednorázový vstup bez registrace si lze v recepci knihovny vypůjčit identifikační kartu. Karta neopravňuje k přístupu na internet a k elektronickým informačním zdrojům, po vložení finanční zálohy ji lze ale využít k samoobslužnému kopírování.

Před vstupem do studoven je vhodné odložit kabáty a tašky v šatnách školy, nebo do skříněk v šatně u recepce. Klíčky vydává recepce knihovny na základě identifikace uživatele načtením identifikační karty.

Při vstupu do studovny je nutné se identifikovat ID kartou a nahlásit vlastní vnášenou literaturu.

Služby studovny

Ve studovně a čítárně jsou dostupné nejrůznější druhy materiálů - skripta, odborná literatura česká i cizojazyčná, časopisy a denní tisk v několika jazycích, working papers, statistiky, sbírky zákonů,slovníky, encyklopedie, materiály OECD, OSN, ILO, Světové banky, MMF, ČNB a dalších institucí).

Materiály ve studovně jsou k dispozici ve volném výběru zejména k prezenčnímu studiu, část z nich si lze vypůjčit i domů (krátkodobá absenční výpůjčka). Ze skladu si lze do studovny objednat starší ročníky novin a časopisů.

Fondy ve studovně jsou řazeny podle MDT (mezinárodního desetinného třídění), vyhledávají se podle hřbetního štítku.

Ve studovně jsou k dispozici dva počítače s přístupem do Souborného katalogu VŠE a možnost využití bezdrátového připojení k internetu. Pro kopírování materiálů pro vlastní potřebu lze využít tři samoobslužné kopírky.

Referenční a informační služby
U informačního pultu v přední části studovny lze získat informace o fondech a službách knihovny, pomoc při vyhledávání v katalogu a objednávání materiálů, nebo v případě složitějšího dotazu kontakt na specializovaná oddělení knihovny.


Kontaktní informace

Centrum informačních a knihovnických služeb VŠE
nám. W. Churchilla 4
130 67 Praha 3
orientační plánek (PDF)

Jana Uhlíková
skupinové e-maily
místnost M29A SB, VŠE
tel.: (+420) 224 095 591
fax: (+420) 224 095 869
Zaměstnanci CIKS
Telefonní seznam VŠE

Otevírací doba

Čítárna a studovna Žižkov
po 22. 8. knihovna uzavřena
út 23. 8. knihovna uzavřena
st 24. 8. knihovna uzavřena
čt 25. 8. knihovna uzavřena
26. 8. knihovna uzavřena
Absenční výpůjčky Žižkov
po 22. 8. knihovna uzavřena
út 23. 8. knihovna uzavřena
st 24. 8. knihovna uzavřena
čt 25. 8. knihovna uzavřena
26. 8. knihovna uzavřena
Mediatéka
po 22. 8. knihovna uzavřena
út 23. 8. knihovna uzavřena
st 24. 8. knihovna uzavřena
čt 25. 8. knihovna uzavřena
26. 8. knihovna uzavřena

Otevírací doba knihoven a studoven VŠE

Související stránky